Latvijā ir radies priekšstats par to, ka ātrais kredīts vai kredīts internetā maksā ļoti dārgi. Ka tiekot pārmaksāta liela nauda kredīta procentos un daudz izdevīgāk esot ņemt kredītus bankās. Bet patiesībā tā nebūt nav. Tas ir tikai secinājums no dažādām reklāmām vai cilvēku atsauksmēm, kas nav laicīgi atgriezuši naudu atpakaļ – noteiktajā termiņā. Nav iespējams salīdzināt savā starpā šos abus kredītus, jo abi ir paredzēti dažādām situācijām un dzīves mērķiem:

  • Kredīts bankā ir izdevīgs tad, ja naudu aizņemas vairāk un uz ilgāku atmaksas periodu;
  • Ātrais kredīts ir izdevīgāks tad, ja ir vajadzīga ātra nauda ar īsu atmaksas laiku;
  • Kredītiem internetā jau sen ir noteikts regulējums par maksimālo procentu likmi;
  • Daļa interneta aizdevēju sadarbojas ar bankām, piedāvājot izdevīgāko aizdevumu no tās bankas, kura Tev var aizdot naudu uz labākajiem nosacījumiem.

Ātrais savā būtībā nozīmē to, ka naudu saņemsi ļoti ātri, kā arī to, ka nauda ir jāatgriež ļoti ātri. Un gadījumā, ja viss tiek korekti izpildīts, nauda tiek atdota laicīgi, tad tas var izmaksāt pat 0 EUR.

Kādas ir kredītu procentu likmes?

Dažas bankas piedāvā aizņemties ar 8.9 procentiem gadā. Ja mēs salīdzinām to ar ātro kredītu, kur no 100 eiro ir jāatgriež 30 dienu laikā 102 eiro, tad gada procentu maksas nemaz tik būtiski neatšķiras. Un 2 EUR par 100 EUR aizdevumu uz 1 mēnesi – mūsuprāt tā ir neadekvāti zema cena. Bet daži ātrie kredīti ir pieejami arī bez komisijas maksas, ja tas ir Tavs pirmais kredīts pie šī aizdevēja. Līdz ar to, ja rēķinātu šādi, gada procentu maksa būtu tieši vienāda ar 0%. Tādā gadījumā, kurš kredīts ir izdevīgākais?

Tā kā pašlaik nav izdevīgāku kredītu par bezmaksas kredītiem ar 0% likmi, lai ikviens varētu veiksmīgi aizņemties ir izveidots šis portāls. Svarīgi ir nepārmaksāt, ja tas ir iespējams. Tāpēc svarīgi ir sniegt pietiekoši daudz un kvalitatīvu informāciju, lai cilvēki aizņemas izdevīgāk. Lai cilvēkiem ir iespēja salīdzināt kredītu cenas. Turpmāk būs pieejama daudz vairāk neatkarīga informācija par dažādiem kredītiem, kur iespējams aizņemties bez procentiem, vai saņemt izdevīgāko aizdevumu dažādos kredītu veidos.